Autor Tema: RSI i vkafrika.2.V1  (Pročitano 23842 puta)

Van mreže rakoc2605

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 12
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
RSI i vkafrika.2.V1
« poslato: 14.12.2014, 19:54:35 »
Imam neku strategiju pa ako bi neko hteo da napravi EA na osnovu te strategije bilo bi lepo.

    Pre nego sto krenem da kazem samo da se sa forexom i njenim upoznavanjem bavim tek nekih mesec dana.I ranije sam cuo za forex ali nisam nesto obracao paznju na to.U ovih mesec dana procitao sam dosta toga ali znam da je to samo delic onoga koliko cu tek da znam kako vreme bude odmicalo i koliko budem vremena provodio u obucavanju za trejdovanje na forexu.Plan mi je da jos nekih 2-3 meseca ucim i radim na demo racunaru pa onda da krenem na live. 200-300evra je suma skojom sam mislio da krenem.Ali to samo ako budem bio siguran u moju strategiju ako ne produzavam rok ulaska na trziste :)

Posto na posao krecem u 6h i vracam se u 19h nikako ne mogu moju strategiju da primenim na demo racunaru,nego kad dodjem kuci vracam grafikon i onda proucavam da li bih bio u profitu ili gubitku.Na osnovu toga sam video kao da bih bio u profitu ali nije to to i plus nije ni live(ali to je tek druga prica).

STRATEGIJA:
Relativno je prosta.Koristim dva indikatora RSI i vkafrika.2.V1(koji je postavio TheSage http://www.forexsrbija.rs/forum/indikatori/indikator-koji-omogucava-profit-i-pocetnicima/  o tom indikatoru je dosta pisano i koliko vidim ima ljudi koji ga koriste.mozda sam tamo trebao da napisem ovo,ali sam odlucio da to bude ovde).
U buy poziciju ulazim kad linija na RSI predje granicu od 50 na gore i kod drugog indikatora kad bela linije predje preko crvene na gore.U sell poziciju ulazim kad linija na RSI predje granicu od 50 na dole i kod drugog indikatora kad bela linije predje preko crvene na dole.EA bih ukljucivao kad krenem na posao i zatvarao kad bih se vratio sa posla,ne bih ostavljao tokom noci.Rizik sa kojim bih ulazio u poziciju je 1% kapitala,racunam da imam 300e na racunu to mu dodje 3e.Na osnovu toga sam odlucio da krenem sa lotom 0.05 i da mi SL bude 70 a TP 140pipa.EA treba da sadrzi i taj deo SL i TP.Ovo sam gledao na valutnim parovima eur/usd,gbd/ usd i eur/gbd.SL i TP bi mozda trebao malo korigovati za eur/gbd.Ovde bih jos ubacio i Martingale tj malo drugacije.Ne bih u svaku sledecu poziciju usao sa duplim ulogom,nego ako bi mi 3 pozicije za redom bile u minusu e onda bih krenuo duplo i onda u svaku sledecu poziciju isto duplo ako ostvarujem gubitak.Mozda je to malo rizicno ali prvo bih testirao taj EA i video koliko puta za redom ide u minus pa na osnovu toga bih mozda korigovao EA.
Ovaj EA bih koristio na grafikonu od M15.
Imam jos par ideja kao npr. napravim dva EA jedan koji samo kupuje  a jedan koji samo prodaje.I onda u zavisnosti ako po grafikonu od h1-d1 cena ide na gore ukljucim EA koji kupuje,a ako je drugacije drugi grafikon.Mozda bih ovde mogao da ubacim jos neki indikator koji pokazuje trend ali to bih tek istrazivao kad bih imao ovaj EA.EA bih testirao i trazio bih mu mane i pokusao da ispravim,naravno ne sve ali kolko tolko da smanjim gubitak tamo gde moze.
Sve u svemu da remiziram ovaj EA robot treba da sadrzi RSI i vkafrika.2.V1 da ima SL(70pipa) i TP(140pipa) (lot,SL i TP ako moze naknado da se koriguju u opcijama,ko koliko hoce).To mi je trenutno najbitnije,a ovo sto sam spomenu za Martingale da mi posle trece izgubljene poveca ulog to je samo plus ali nije mozda trenutno toliko bitan.
Imam jednu knjigu koju sam kupio i tu ima kako da programiras u MetaQuotes ali nije bas tako lako nauciti(bar ne za mene).Ako neko nadje vremena i napravi ovakav EA bio bih mu zahvalan,a ja cu kad ga budem testirao preneti utiske.Kao sto sam pomenuo gledacu da ga usavrsim sto vise mogu i da to podelim sa vama.
Ako nesto nisam spomenu ili mozda nisam bas najjasnije objasnio slobodno mi napomenite.Svaki savet je dobrodosao.
Tekst je mozda malo podugacak tako da hvala svima koji ga budu procitali :D

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: RSI i vkafrika.2.V1
« Odgovor #1 poslato: 19.12.2014, 00:15:40 »
Kada smo bili mlađi i naivniji  :) nekoliko nas sa foruma pravili smo razne robote kako za nas tako i po zahtevima članova foruma. To nam je sada prošlo vreme, pravljenje robota na osnovu indikatora ovog ili onoga je izmišljanje tople vode. Sigurno ih možeš naći po internetu i preuzeti, bilo ih je i na ovom forumu, a možda se vremenom pojavi neki mlađi član voljan da programira.

Da li robot može biti uspešan? I da i ne. Zavisii od robota, uslova na tržištu, od očekivanja korisnika. Član Shirbazo je na forumu pre pola godine demonstirao višemesečni uspešni rad robota na real računu. Iako je robot duplirao račun znam da je odustao od rada sa njim, najverovatnije zbog rizika koji ide sa tim.

Vidim da si isto pitanje postavio i u temi: Indikator koji omogućava profit i početnicima.
Budi siguran da tako nešto ne postoji. Čak nekim čudom kada bi se stvorrio indikator koji omogućava profit, to bi bilo vrlo kratkotrajno, jer bi se tržište, odnosno veliki i iskusni igrači koji zbog njega gube, shvatili princip na kome gube, promenili bi svoje ponašanje na tržištu i od tog trenuta više ne bi gubili, odnosno indikator bi bio "provaljen" i bezvredan. Jednostavan Forex je takav, samo mali broj može da pliva sa glavom iznad vode. Večina se davi.

U čemu je onda razlika između uspešnih i neuspešnih? U planu koji se ima i u srtpljivoj doslednosti da se on sprovodi. Manje više većina tako i pristupi trejdu na forexu. Ali u toj areni neki odrade zacratano strpljivije i doslednije (znači nema nikakvih pobedničih super poteza) i "samo" time poraze ostale i preuzmu njihov novac. Ono što bi se reklo: ko ima živce od jačeg čelika (pogledaj Noleta, on je vrhunski forex igrač iako je zapravo igrač tenisa, jer demonstira šta rade i vrhuski forex igrači). A glavna bitka se ne vodi sa malima, oni su tu kao mrvice hleba, nego između velikh, ko će koga da potopi ili pojede kao celu krišku ili veknu. Ko gubi treba da shvati da je ušao u arenu u kojoj su već dugo Nole, Rafa, Federer... Kada to shvati jasno mi je zašto gubi sa nulom.

Da li ima nade? Da: plan i strpljiva doslednost njegovog sprovođenja.

Pitanje je da li treba da razvijaš svoju strategiju, plus provera strategije gledanjem na karti unazad, daje lažnu sliku. ForexTester je dobar komad softvera sa kojim može solidno da se testira strat. S obzirom na tvoje radno vreme najbolje je da pronađeš proverernu strat za tebi raspoloživo vreme. Na ovom ili ForexFactory forumu.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: RSI i vkafrika.2.V1
« Odgovor #2 poslato: 19.12.2014, 09:39:38 »
Kada smo bili mlađi i naivniji  :) nekoliko nas sa foruma pravili smo razne robote kako za nas tako i po zahtevima članova foruma. To nam je sada prošlo vreme, pravljenje robota na osnovu indikatora ovog ili onoga je izmišljanje tople vode. Sigurno ih možeš naći po internetu i preuzeti, bilo ih je i na ovom forumu, a možda se vremenom pojavi neki mlađi član voljan da programira.

Baš to, meni malo bilo mrsko da pišem. :)
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže rakoc2605

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 12
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: RSI i vkafrika.2.V1
« Odgovor #3 poslato: 23.12.2014, 19:45:45 »
Shvaticu to kao savet Tango.U medjuvremenu sam promenio planove,tako da dok ne budem mogao za pocetak ceo dan da budem uz kompjuter nista od ulaganja...a do tada ucenje i usavrsavanje.Eventualno ako uzmem neki bonus od nekih brokerskih kuca,pa malo da se igram...