Autor Tema: Seci gubitak, pusti dobitak da raste  (Pročitano 62736 puta)

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #45 poslato: 12.05.2015, 10:14:16 »
Za samo jedan dan +1000pipseva (+18% profit)

To je to. Kada jednom to osetiš, da ti pozicije odu preko 500 pipa i više, posle toga se ne vraćaš drugim strategijama. Još kada su pozicije nanizane sa valjanim korakom, kao što si ti uradio, nestvarno je koliko može da se uzme. Naravno, uslov je pokretljivost tržišta i strpljenje i doslednost tredjera, što si ti pokazao da ti ide sa neobičnom lakoćom.

S druge strane, ako dobro razumem, nisi se još sreo sa kanalisanjem tržišta, i uzastopnim gubicima od 105 pipa u tvom načinu ograničavanja losa, odnosno osetio si samo slast dobitka. Naleteo si baš na crnog labuda koje te je poneo u izvanredan plus, ali ne daj da te ponese i mentalno gde ne treba, i da pomisliš šta ne treba da pomisliš - da si iznad tržišta. Kada dođe vreme kanalisanja tržišta, doći će vreme vraćanja profita. Šta tada o tome možemo detaljnije kada to vreme dođe.

Kada mi vreme bude dozvolilo probaću da tvoj sistem ubacim u EA da vidimo kako će se pokazati, prvenstvno u vreme kanalisanja, pa ću te obavestiti o rezultatima.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #46 poslato: 12.05.2015, 20:06:14 »
To bi bilo odlično  da vidimo na testeru kako funkcioniše ovaj sistrm.
Za ulaze u pozicije ne treba nikakav signal, samo se postavljaju pending orderi iznad i ispod psiho levela.
Sell na 10- a Buy na 90
Kad se postave pending orderi dobijamo između 2 Buy ordera i 1 Sell order, isto važi i obrnuto.
To je ta razlika od stare BUY-SELL strategije, a daje mogućnost da imamo Buy od skoro samoga dna kad dođe do okretanja trenda ili da imamo Sell poziciju na vrhu kad cena krene nadole.
U mom slučaju sad je vreme da počnem smanjivati broj pozicija jer se opet približavamo značajnom vrhu, (tu bi moglo doći do kanalisanja o čemu si i ti pisao.
Za sada toliko evo i trnutnog stanja.
PP+PP

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #47 poslato: 14.05.2015, 11:47:39 »
Pre neki dan sam duplirao račun. Stat u prilogu. Ukupno 150 trgovina. Profit je uzet u 7 trgovina, zeleno na statu, sve ostale trgovine su bile SL ili BE. Sa stata vidimo, gledajući najveći i prosečni profit i loss da je sve u granicama normale. Najveći profit je 243 a loss 23, sasvim u redu, 10 prema 1. Prosečni profti je 12, loss 4,7. I to je koretkno. U skladu sa principima long trejda - segi gubitak, pusti dobitak. Posledica strpljivosti i doslednosti je da je račun duplrian za oko 3 meseca. Pri tome vidimo da nije bilo izlaganja većem riziku. Obratite pažnju da su sve trgovine odrađene sa istim lotom. Prihvatljiv rizik pokazuje i maksimalni DD od 165 eur na početnom kapitalu od 500 eur. Taj DD (žuto na slici) je nastupio kada je kapital bio uvećan na oko 800 eur, zato u statu piše da je DD samo 17%. DD je nastupio zbog dugotrajnog kanalisanja GJ para.

Vidi se da je račun moguće duplirati sa razumnim brojem trgovina i u razumnom vremenu. Uslov je da budemo strpljivi, dosledni i da poštujemo pravila long trejda. Na prvoj strani ove teme ima prethodna moja trgovina u kojoj sam duplirao račun. Zanimljivo je da urađeno u 165 trgovina, a sada u 150 trgovina. I vreme do dupliranja je slično. Treba biti iskren i reći da sve to izgleda lepo kada je cilj dosegnut, ali... Ko je pažljivo čitao ovu temu, pročitao je da sam ranije napisao da je ovaj način trejda psihološki vrlo težak i da upravo prolazim kroz agoniju na drugom računu. To je bio ovaj račun, a agonija je žuto na slici - niz od 60 SL ili BE. Agonija, odnosno kanal se ipak na kraju završi i cena krene.

Ako ste sposobni da izdržite dug niz SL i BE i da ni milimetar ne odstupite od principa, najprofitabilniji načint trejda, long trejd je za vas.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #48 poslato: 14.05.2015, 20:06:53 »
Pozdrav
Juče sam zatvorio 3 pozicije a za ostalo ćemo videti :)
PP+PP

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #49 poslato: 15.05.2015, 08:29:30 »
Kada zatvoriti je uvek veliko pitanje. Ako imamo više pozicija, lakše je. Tada ćemo zatvoriti najveću i najmanju poziciju, stim da je i najmanja preko 500 pipa. U nekim ređim slučajevima je jasno da treba zatvoriti sve. Dosegnut istorijski ekstrem i cena se odbila (zatvaramo sve i ređamo pozcije na drugu stranu), uzeli smo pristojne pare, a upravo nam trebaju... U ostalim slučajevima odlučujemo na osnovu W i MN karte. Pogeldajmo GJ na MN i W.

Na MN imamo rast od skoro 7000 pipa i ne vide se razlozi za obrtanje MN trenda. Jeste došlo do zastoja poslednjih nekoliko meseci ali to je zbog EME 200. Ali vidimo i trougao koga čine prethodna 4 meseca i vidimo da ga je ovaj mesec probio u pravcu MN trenda. Čekamo kraj meseca da vidimo da li će ovaj mesec biti bold sveća koja nastavlja trend ili rep od lažnog proboja. Ali u sumi je za očekivanje nastavak trenda jer gledamo širu sliku i jer se to poklapa sa koncepcijom long trejda. Najveći sistemi (banke, fondovi) trejduju long, tako da smo sa ovakvim pristupom obezbedili sebi mesto u dobrom društvu i smanjili rizik našeg poslovanja.

Na W imamo 5 nedelja jak up. Lepa W formacija kompletirana. Ali isprečio se psiho nivo 190.00 i dobri su izgledi da se napravi M formacija i pad od 700-800 pipa do EME 50. Na tom potezu ćemo ređati sell, a posle toga očekujemo odbijanje od EME, i nastavak MN trendu.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #50 poslato: 17.05.2015, 11:13:04 »
Pozdrav.
U petak pre zatvaranja tržišta sam zatvorio sve buy pozicije koji su bili u plusu, i stim sam završio jednu sesiju trgovanja.
Profit nam je skoro 5000 pipseva ili 80% profita u odnosu na početni balans.
Razlozi za zatvaranje :   1. D1 sveća (okrenuti čekić)
                                      2. U čedvrtak je probijen jedan psihološki nivo a u petak je cena vraćena ispod tog  nivoa i tu se i zatvorila.
Već par minuta pre zatvaranja tržišta se videlo da će cena ostat ispod tog nivoa.(lažni proboj)
Moja predpostavka da je da će cena da potone za nekih 400-500 pipseva (možda i više).
U svakom slučaje imamo postavljene pending ordere u obe strane (Počinje sve iz početka stim da sam ostavio dva ordera živa,  1 buy i 1 sell).
PP+PP 

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #51 poslato: 17.05.2015, 13:10:40 »
Sve to jako lepo izgleda kada se cena uhvati kanala u ovom slucaju na gore,samo mozeteli pretpostaviti sta ce ce desiti kada cena krene bocno da se krece u rasponu od 200 do 350 pipsa, gde u ovakvim rasponima cene zna ici 5-6 puta dole gore bocno,e da nije bocnih kretanja svi bi bili miliarderi.

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #52 poslato: 17.05.2015, 15:52:09 »
Pozdrav
Elite44 potpuno si u pravu, u slućaju da dođe do kanalisanja u rasponu od 200-250 pipseva gubimo pozicije  ;D
Ali zato se mora pridržavati MM.
Gubitak na jednoj poziciji ne sme biti više od 2% to je maximum
U mom slučaju je to bio 1.8%
Jedino što je nedostatak u ovom sistemu je da TP. nije u kamen zacrtan, (ali i na tome se radi)
Postavit ću i prethodne statemente pa se može prokomentarisati.
PP+PP

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #53 poslato: 20.05.2015, 22:27:16 »
Mislim da zozosanov sistem gde se mehanički otvaraju pozicije ne može da bude profitabilan na dužu stazu. Može u određenim periodima jakog kretanja tržišta ali u sumi bi bio u minusu ako bi se non-stop dosledno otvarale pozicije.

Profitabilan sistem mora da ima ono što na engleskom zovu edge: oštricu, prednost, šansu... onu teško uhvatljivu crtu kojom jedan trejder pobeđuje drugoga. U zozosanovom sistemu toga nema.  To bi mogla bila modifikacija koja bi smanjila gubitke za vreme kanalisanja cene, ili smanjenjem SL ili ne otvaranjem novih pozicija. Nije dovoljan samo 2% MM, jer se brzo može istrošiti kapital.

U long sistemu koga prikazujem kroz ovu temu ta oštrica je istrajnost u dugotrajnog trpljenju gubitka i prihvatanju da se cena posle više stotina pipa vrati na BE, nešto što većina ne želi da trpi i prihvati. Ali ni to nije dovoljno, jer ako bi cena kanalisala (bočno se kratala) na W i MN pretrpeli bismo velike gubitke. I ovde je nophodno odgovarajuće kretanje tržišta, trend, da bismo bili profitabilni.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #54 poslato: 23.05.2015, 11:03:23 »
U long sistemu koga prikazujem kroz ovu temu ta oštrica je istrajnost u dugotrajnog trpljenju gubitka i prihvatanju da se cena posle više stotina pipa vrati na BE, nešto što većina ne želi da trpi i prihvati. Ali ni to nije dovoljno, jer ako bi cena kanalisala (bočno se kratala) na W i MN pretrpeli bismo velike gubitke. I ovde je nophodno odgovarajuće kretanje tržišta, trend, da bismo bili profitabilni.

Poudrav
Morom malo da pojasnim ovaj sistem Što sam ja prezentovao.
To je tačno da se u tred ulazi mehanički to jest da se postavljaju pending orderi.
Zašto je to dobro ?
Ima jedne izreke u forexu a to je da je tržište uvek u pravu.
Baš zbog toga ja ne određujem pravac trejdova već samo dajem mogučnost tržištu da u pravcu trenda otvara i desetak pozicija, a u suprotnom pravcu uvek samo jednu(to je jedna oštrica u sistemu)
Naravno i ja koristim indikatore za izlazak iz pozicija(MN pivot -W pivot - Fibo retracement) uglavnom osnovne.
Druga oštrica je da prilikom kontra trenda na otvaranje treće pozicije zatvaramo predhodna dva.
S tim potezom smanjujemo gubitke.
Ako se cena vrati više od 200 pipseva (a imamo postavljene i pending Sell ordere) i dođe do otvaranja 3. Sell pozicije,1. se zatvara sa +200 a druga se zatvara sa+100 pipsa, na taj način dobijama+300 na Sell pozicijama , a gubimo -200 na Buy pozicijama
Isto je jako važno da se trguje sa takvim parom gde su mogući dugi trendovi (GJ je jedan od takvih)
Verujem da sam dosta detaljno opisao čitav sistem, samo mi je žao što se ovakav EA ne može napraviti :(
Ako ima nejasnoća slobodno pitajte.
Trenutno stanje nam se smanjilo za nekih 6% od zadnjeg zatvaranja gde smo imali 82% profita.
Kao što Tango kaže nešto se mora vratiti tržištu  ;)
PP+PP


Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #55 poslato: 24.05.2015, 13:36:23 »
dajem mogučnost tržištu da u pravcu trenda otvara i desetak pozicija, a u suprotnom pravcu uvek samo jednu (to je jedna oštrica u sistemu)

To je odlično razmišljanje, da tržište odluči.

Druga oštrica je da prilikom kontra trenda na otvaranje treće pozicije zatvaramo predhodna dva.
S tim potezom smanjujemo gubitke.


Sa ovim je sistem modifikovan i nije veše mehanički jer u proces trgovanja je uklučen čovek sa svojim odlukama, a odluke su: kada je kontra trend i kada uzimam (zatvaram) profit u kontra trendu.

Isto je jako važno da se trguje sa takvim parom gde su mogući dugi trendovi (GJ je jedan od takvih)

Tako je. GJ jeste takav par, ali trendova imamo pre ili kasnije na svim parovima.

Da bi potvrdili postajanje trendova a i da su uhvatljvi u prilogu dajem back stat na GJ paru od 1.1.2011. do danas. EA programu sam zadao da ulazi kada su CPP i 00 bliski, u pravcu Stoh H4, H1 i M15 trenda (Greg Willson stragetija detaljno prikazana u temi na FF forumu). Potvrda ulaza je valjana usmerenost EMA 50 i 200 na M15 (to mi je bilo najlakse napraviti, siguno ima i boljih rešenja). TP je stavljen 500 da bi proverili postojanje trendova. Dok prethodna pozicija nije na BE, nema ulaska u novu. Parametri su razumni SL 35 i BE 20. Spred je 4. Radno vreme je od 2 do 14h. Noćni sati su ok, jer je u pitanju Jen, Australija open ga voli. Back je utvrdio da posle 14h ga ne vredi raditi.

Stat u prilogu je na TP 500. Profit je 235% za 4,5 godine. Prosečno oko 50% godišnje, što možemo smatrati pristojnim. DD je preveiliki, oko 750 usd na početnih 1000 što nije prijatno za rad sa pravim parama. Treba smanjiti lot i zadovoljiti se sa 20-tak procenata godišnje rasta što je i dalje daleko bolje od mnogih drugi poslova i investicija. Druga mogućnost je bolje ulaziti u pozicije, tako da manje njih završi na SL a više na BE.

Druga slika je uticaj različitog TP. Jasno je trendova ima, tako da se posao trgovanja se svodi na koji način ući u trend i kada zatvoriti plus.

samo mi je žao što se ovakav EA ne može napraviti :(

Haha, budi siguran da može. Guraj još neko vreme svoju strategiju da bi se uverio da li je zaista profitabilna ili šta joj se još mora dodati da bi bila. Onda kada to budeš imao, bez problema ćemo napraviti EA i ima da radi kao bela lala.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #56 poslato: 26.05.2015, 10:19:16 »
Long trejd: EU takođe

Prilažem dva EU karte, H1 i D. Na prvoj se vidi pomeraj od 500 pipa koje sam ranije pominjao kao ulaznica u long trejd. Ranije je bilo reči samo o paru GJ, ali svi parovi imaju trendove. Da li zatvoriti 300 pipa? To je stvar ličnog izbora koji proizilazi iz iskustva. Radeći long razvijete drugu percepciju i 300 pipa vam ne znači kao nešto veliko. Znate da to može biti početak nečega većeg i to je ono što vas najviše zanima.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #57 poslato: 28.05.2015, 10:34:40 »
Long trejd: EU takođe

Prilažem dva EU karte, H1 i D. Na prvoj se vidi pomeraj od 500 pipa koje sam ranije pominjao kao ulaznica u long trejd. Ranije je bilo reči samo o paru GJ, ali svi parovi imaju trendove. Da li zatvoriti 300 pipa? To je stvar ličnog izbora koji proizilazi iz iskustva. Radeći long razvijete drugu percepciju i 300 pipa vam ne znači kao nešto veliko. Znate da to može biti početak nečega većeg i to je ono što vas najviše zanima.

Cao,

ove slike sto si postavio su ok, nema sta odbijanje se desilo i takve stvari nam trebaju ovde da se postave SAMO RANIJE  :) ;)

Govorim iz razloga sto sam i ja posmatrao taj short jedino sto sam se vodio osim horizontalne linije donjom linijom kanala (videces na slici) na 000 nivoe da sada nisam obracao paznju i nisam znao da imaju vaznost. Tako da sada cekam udarac na gornjoj liniji kanala (zuta) i to je plan (oko kojeg cu se nacekati ali strpljiv spasen bice drugih akcija u medjuvremenu).

U prilogu mozete da obratite paznju na usdcad cini mi se gladajuci i druge parnjake i posmatrajuci korelacije da usd po TA doduse (calendar nisam ni pogledao eto kakav sam ja kao trgovac :) ) treba da slabi imamo tu i simpaticne otpore , a i peta je svecica od poslednje korekcije.

pozdrav



Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #58 poslato: 29.05.2015, 10:31:50 »
EEEE nazalost djokica drveni, nije mi se uhvatio pending za 3 pipa (usdcad) ali je ulaz na ivici kanala bio stvarno dobar nadam se da ga je neko barem iskoristio. Mrzi me ovde sa posla da kacim slike narednih nekih ideja ali i onako su na dugom stapu, pa cu ih postovati od kuce. Zato molim i druge kolege da kace slike, naravno jos jednom da naglasim ako to Tangu ne smeta tj. ako ne smatra da mu time gusimo temu.

pozdrav

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #59 poslato: 29.05.2015, 20:13:53 »
Samo dosledno. Tržište je u našem slučaju malih računa ili demo računa nutralno i nesvesno našeg postojanja. Tako da će neki drugi put za 3 pipa promašti SL ili BE.

Koliko mogu da vidim lepo vladaš trend linijama i ulascima po njima. Još nisam ovladao pravljenjem EA koji bi radili po TL, ali mi je u planu, pa ćemo videti šta kažu backovi.

Tvoji prilozi su dobrodošli. Zapravo, svačiji prilozi po ovoj temi su dobrodošli.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.