Autor Tema: Seci gubitak, pusti dobitak da raste  (Pročitano 62730 puta)

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #30 poslato: 18.04.2015, 14:14:23 »
GULFEA: pozicije na karti

Šaljem 4 karte na kojima se vidi gde je otvarao i zatvarao pozicije GULFEA. Prve tri karte pokrivaju period od početka godine do danas. Četvrta karta je uvećan detalj poslednjeg swinga cene.

Na prvoj karti vidimo da je EA dobro ušao u trend i uspostavio 3 pozicje koje su preživele 500 pipa. Na drugoj karti, u februaru nemamo trend pa EA gubi na bezuspešnim ulascima u pozicije. Krajem febrara se nastavlja trend down za EU i tu uspeva da uspostvi još 3 pozicije. Potom cena ide gore, 500 pipa, ali otvorene up pozicije uspevaju da doguraju samo do 400 ili manje pipa da bi se potom zatvorile na BE. Mart je zatim u manjim swingovima tako da tu nemamo TP. Konačno krajem aprila imamo swing na dole i tu EA sretno hvata taj swing od skoro tačno 500 pipa. Ukupno 7 pozicija po 500 pipa, 3500 pipa profita. I oko 1100-1200 pipa lossa. Odnos Profita prema DD je vrlo dobar (245 prema 81).

Obratite pažnju kako se dešava ono o čemu sam pisao, swing od 500 pipa. Taj broj ima psihološku jačinu i zato je on ulaznica u long trejd. Većini se verovatno čini da je 500 daleko i da je bolje uzimati po manje.

Na četvrtoj karti sam dao uvećano mesto ulaska u poslednji sell koji je uzeo 500 pipa. Crni engulfi, bela pa duža crna sveća.  Ulaz, sledi preživlajvanje, ne dosezanje SL i odlazak u plus 500. Ovde vredi uočiti naredna dobra mesta ulaska u sell. EA nije ulazio jer nijedna formacija nije engulf. Ali drugi EA-ovi i trejderi su ulazili jer su prepoznali da mesto ima potencijal. Treći neuspeli proboj 00 nivoa i nastavak višemesečnog trenda down pa su nanizali pozicije sa jačim lotovima što je dovelo do tako jakog pada cene. Vidi se da su i kupci u tom periodu digli ruke od kupovine, samo male dve bele sveće. Tema nizanja pozicija nije tema ovog treda ali jeste nešto što long trejderi imaju u svom arsenalu i vole da koriste.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #31 poslato: 29.04.2015, 10:01:56 »
Ovaj test ukazuje koliko vredi doslednost i istrajnost.
Gubitak se seče na 105 pipseva, a dobitak se pušta.
Do sada imamo preko 2000 pipseva čistog profita za manje od  mesec dana testiranja ;)

Puno pozdrava+Puno pipseva  :)

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #32 poslato: 29.04.2015, 12:16:26 »
Odlično. Pola posla si odradio. Drugi, ni malo lak deo je kada zatvarati pozicije. Jer cena se moze isto tako brzo vratiti ali i otići dalje. Gledaj dalji razvoj i MN i W kartu.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #33 poslato: 29.04.2015, 14:02:47 »
Zasad je dobro što je MN.pivot savladan, ali smo skoro stigli do jednog veoma jakog fibo nivoa (50%)
U svakom slučaju zatvam deo profita sutra bez obzira gde se cena bude našla (kraj meseca)
ostalo ću da zatvorim na 1000 pipseva od  poslednjeg dna. ;) 

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #34 poslato: 30.04.2015, 19:40:29 »
Danas je realizovan deo profita, taman da nam se balans nađe u plusu sa nekih 10%.
Cena je još juče dotakao fibo 50 na MN karti, a ni danas u više navrata nije mogao savladati.
Zasad smo u plusu sa nekih 40% za mesec dana testiranja.  ;)

Puno pozdrava+Puno pipseva.

Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #35 poslato: 02.05.2015, 13:17:07 »
Kakavi odlicni ulazi, pogotovu pogodak samog dna bas kada se menja trend cestitam  8)

Kako je ova vasa tema najaktivnija u smislu nekih pravih stvari voleo bih
da kacim i neka svoja zapazanja i naloge (jer su mi uglavnom sve nalozi na cekanju) pa bi mogli zajednicki da ih komentarisemo ovde ako to ne smeta.

Inace to bi bila moja molba i za vas da pored objasnjavanja ove sjajne strategije ubacite neke pozicije na cekanju
koje bi mogli zajednicki da prokomentarisemo.

Pozdrav

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #36 poslato: 02.05.2015, 15:55:01 »
Pozdrav.

Što se tiče strategije vrlo rado ću je prezentovati ako Tango dozvoli  :)
Sve je matematika i psihologija, pošto ne verujem u signale ulazka u pozicije zbog toga uvek su mi postavljeni pending orderi.
Kao što je i Tango pisao, teži deo posla je kad zatvoriti pozicije.
 
PP+PP

Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #37 poslato: 02.05.2015, 21:27:07 »
Cao,

Pa samo postavljanje pending ordera ne mora da zahteva otkrivanje strategije(mada je normalno objasniti razloge ulaska u poziciju ;) )

Evo jednog mog zapazanja u pitanju je nzd/usd tf d1 kao sto vidite na slici imali smo lep opadajuci  kanal gde sam cekao treci spajk da pogodi liniju podrske. Poucen ranijim iskustvima kod treceg pika cesto podignem cenu ulaza uzimajuci u obzir korelacije sa drugim parovima horizontalne linije (nivoe) i eme koje su u mom slucaju 20 perioda i 200(ovde je na zalost to bilo previsoko tako da pending i dalje stoji treba da ga skinem). U principu ema20 uvek znaci zatvaranje dela pozicije, 200 mi vise daje info. o trendu ali pratim i njihova ukrstanja.
Formacije svecica i njihov oblik mi kod samog ulaza nisu bitni iz razloga sto ja jurim vrhove i dna, nego tek kasnije nakon ulaza jer mi daju neku info. kako bi trejd mogao da se razvija. (nista lepse nego videti pin bar kako se odbio o i fura ostatak u pravom smeru.

Kao sto vidite sada cemo juriti kupovinu na samoj roze liniji mislim da bi to trebala da bude dobra ideja posmatrajuci sve gore navedeno, ono sto me plasi je gomila vesti za obe valute (crvendaci nfp..) ali i to leci uzak sl. pa kom opanci .....

Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #38 poslato: 06.05.2015, 17:39:04 »
Pozdrav,

nisam postavio na vreme ovu sliku (ako uopste nekom znaci  :) ) ali mozda se cena i vrati na liniju podrske pa neki nalog na cekanju mozda nije losa solucija ukoliko nekog zanima. Ja ako bi ga sada stavljao drzao bih ga samo sutra i to je to pa ukoliko cena overi jos jednom liniju lepo ako ne boze moj. moj ulaz i sl. videcete na slici u prilogu.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #39 poslato: 07.05.2015, 23:57:43 »
Dobro veče svima, bio sam odsutan nekoliko dana. Vaši prilozi o ovoj temi su više nego dobrodošli.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #40 poslato: 08.05.2015, 21:27:16 »
Danas je realizovan deo profita, taman da nam se balans nađe u plusu sa nekih 10%.
Cena je još juče dotakao fibo 50 na MN karti, a ni danas u više navrata nije mogao savladati.
Zasad smo u plusu sa nekih 40% za mesec dana testiranja.  ;)

Odlično što si zatvorio samo deo profita. To je uvek dobar odgovor kada imamo više jakih pozicija. Naplaćujemo strpljenje, a i ostavljamo deo da naraste još više. Pre mesec dva me je neko pitao ovde šta se može očekivati od GJ para. Naše je, kada trejdujemo long, uvek pozitivno očekivanje da će se trend nastaviti (time ne sečemo pozicije). I zaista ako pogledamo W i MN kartu, trend nije ugrožen iako je u cena u kanalu širine 1000 pipa. Okretanje trenda naročito ne odgovara velikim igračima koji su tokom 2012, 2013 i 2014 god. uspostavili baj pozicije, tako da oni neće zatvarati nego će otvarati nove baj pozicije.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #41 poslato: 08.05.2015, 21:30:04 »
Zasad smo u plusu sa nekih 40% za mesec dana testiranja.  ;)

Imao si odlične ulaze, u pravo vreme na pravom mestu. Jasno ti je da tako ne može stalno. Kada cena uhvati da kanališe, a mi trgujemo trend, tada moramo tržištu vratiti deo profita.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #42 poslato: 10.05.2015, 08:20:50 »
Trenutno stanje je +3000 pipseva iako smo imali burno otvaranje u petak (preskakanja SL.-a) ali i toga ima na forexu.
Profit nam je 50% (equity) , a risk po orderu je 1.77% (105 pips)
To je pravi dokaz da se isplati biti dosledan i strpljiv ;)
Nisam zatvorio pozicije na 1000 pipseva od poslednjeg dna jer očekujem nastavak trenda za još nekih +400, 500 pipseva (Eliot talas)
Za sada toliko  :)

PP+PP

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #43 poslato: 11.05.2015, 16:08:00 »
Profit nam je 50% (equity), a risk po orderu je 1.77% (105 pips)

Svaka čast. Moraću da uzimam od tebe privatne časove :)

Inace to bi bila moja molba i za vas da pored objasnjavanja ove sjajne strategije ubacite neke pozicije na cekanju koje bi mogli zajednicki da prokomentarisemo.

Drago mi je da si prepoznao snagu strategije. Trenutno nemam nešto otvorenih pozicija. Samo ove dve prikazane na slici. U pitanju je račun sa početnim kapitalom od 10.000 usd sa kojim je i otvorena ova tema. Ne stižem da se bavim ovim računom zbog drugih obaveza, vođenja drugih računa i pravljenja EA. Na ovom računu mi je cilj da povremeno otvorim neku poziciju i da bez neke vremenske presije stignem do 100.000 usd. Drugu poziciju sam otvorio pre 4 dana, po tvom postu. AUDNZD ne trejdujem jer je spred čak 10 ali sam ušao baj da bismo imali nešto za komenatarisanje. Ulaz je gde pokazuje strelica. Gledajući na M15 vidimo višestruke neuspele proboje na dole 00 nivoa. Još važnije gledajući D kartu vidimo lepu W formaciju malo iznad 1.0000. Savršeno za ulaz up. Gledajući MN kartu, vidimo da je napušten istorijski minimum.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Seci gubitak, pusti dobitak da raste
« Odgovor #44 poslato: 11.05.2015, 16:46:07 »
Ovo je iznad sva moja očekivanja :)
Za samo jedan dan +1000pipseva (+18% profit)

PP+PP