Autor Tema: Sajt za live pracenje govora i izjava  (Pročitano 24622 puta)

Van mreže VDC

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 6
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Sajt za live pracenje govora i izjava
« poslato: 22.10.2014, 16:37:04 »
Pozdrav,

Koji sajt koristite da bi pratili govore sefova centralnih banaka i izvestaje centralnih banaka?

Poslednji primer je u 16:00 kada na pratecu izjavu centralne banke Kanade i Izveštaj centralne banke Kanade o monetarnoj politici valutni par USD/CAD pada 115 pipsa

Van mreže angerfist

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
  • Karma: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Sajt za live pracenje govora i izjava
« Odgovor #1 poslato: 26.10.2014, 10:39:46 »
Pozdrav,

Koji sajt koristite da bi pratili govore sefova centralnih banaka i izvestaje centralnih banaka?

Poslednji primer je u 16:00 kada na pratecu izjavu centralne banke Kanade i Izveštaj centralne banke Kanade o monetarnoj politici valutni par USD/CAD pada 115 pipsa

Vecinu govora mozes pratiti preko oficijalnih sajtova  centralnih banka.
Ali nekad nisu svi govori objavljeni.
Mada svakako budu objavljeni u tekstualnom obliku (statement-u).
Najbolji sajt po meni za pracenje tih vesti je forexlive.com ,na njemu mozes naci najvaznije sto je receno.
Ekipa sa forexlive-a ima zaduzen tim koji u toku govora izvlaci ono sto je najbitnije i istovremeno objavljuje na sajt.

Sto se tice samih govora i trejdovanja istih.Trebas jako dobro poznavati monetarnu politiku.
Tako da bi ti predlozio da ne trejdujes ukoliko nisi sasvim siguran da poznajes dobro ovo polje.
Veruj mi trejdovao sam svaki moguci govor...
Takodje i kod svake ekonomije (centralne banke) je drugacija prica (struktura CB,stanje itd) ,i druge stvare trebas da gledas.
Mada ukoliko vremenom budes pratio svaki speech i POSEBNO moram naglasiti svakog centralnog bankara posebno,mozes na kraju zakljuciti dosta toga.
Ja svakako ispratim svaki speech,meeting i to mi je puno pomoglo u trgovanju.
ALI vazno je pre svega da otkrijes koji je posao jednog centralnog bankara i kada to otkrijes sve je lako kasnije.

Nadam se da sam pomogao bar malo.

I jos jedna stvar za kraj,valute (trziste) ne reaguju uvek na govore,reaguju samo kada dobiju ZNAK od centralnih  banaka,a ako zelis da lovis 100 pipova po minuti,tvoj zadatak ce biti da dobro naucis da citas te znakove ;)






Van mreže VDC

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 6
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Sajt za live pracenje govora i izjava
« Odgovor #2 poslato: 26.10.2014, 13:49:37 »
Hvala puno na informaciji, veoma je korisno.

Pokusavam da pohvatam sto vise informacija, jer kada se desi skok od oko 100 pipsa u kratkom vremenskom periodu to ozbiljno poremeti sve indikatore, poshto nisu svi imuni na extremne vrednosti.

Van mreže VDC

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 6
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Sajt za live pracenje govora i izjava
« Odgovor #3 poslato: 21.11.2014, 17:26:48 »
Danas su izasli bolje nego ocekivani podaci za CAD, medjutim CAD je skocio oko 60-tak pipsa u prvih 10 minuta da bi nakon toga pao ispod pocetnog nivoa. Sta mislite sta je uzrok tome? Zar trziste ne bi trebalo oberucke da prihvati dobre pokazatelje i da pogura valutu navise? Da li mislite da je odluka kineza da smanje stopu uticala na prekupljenost CAD-a pa zato CPI podaci nisu imali toliko jak efekat?

Van mreže angerfist

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
  • Karma: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Sajt za live pracenje govora i izjava
« Odgovor #4 poslato: 21.11.2014, 18:11:31 »
Danas su izasli bolje nego ocekivani podaci za CAD, medjutim CAD je skocio oko 60-tak pipsa u prvih 10 minuta da bi nakon toga pao ispod pocetnog nivoa. Sta mislite sta je uzrok tome? Zar trziste ne bi trebalo oberucke da prihvati dobre pokazatelje i da pogura valutu navise? Da li mislite da je odluka kineza da smanje stopu uticala na prekupljenost CAD-a pa zato CPI podaci nisu imali toliko jak efekat?

Ovo je moje polje,zato osecam potrebu da odgovorim :D

Iskren da budem 60 pipova nije malo kretanje  za  5 minuta ;)

U pravu si sto se tice kineza,sve valute tkz "commodity currencies" su oberucke prihvatile spustanje kamatne stope PBOC-a (AUD,NZD,CAD) ,samim tim CAD je vec u trenutku vesti o inflaciji bio "overbought" ali je uspeo da se otrgne i nastavi jos rast.

Sa druge strane danas si imao npr EUR/CAD,koji je skoro 300 pipova napravio!!Samo u jednom smeru.
Posle Draghi-jevog govora ,intervencije PBOC-a i na kraju dobrih vesti o inflaciji.Tako da bilo je uzasno ogromni kretanja u sustini .. :)



Usput,drago mi je da si se snasao da pratis vesti ;)

Takodje mozes da me dodas i na FB-u ili negde ,ako ti treba nekad link za pracenje i sl .

Poz